Sık sorulan soruların cevabına ulaşmak için aşağıdaki konuları inceleyin.

Niçin terleriz?

Ter nasıl oluşur?

Koltukaltı teri, cilt yüzeyine yakın bölgede bulunan iki tip ter bezi tarafından üretilir. Ekrin bezleri, vücudu soğutmak için temiz ve kokusuz bir sıvı salgılarlar. Apokrin bezler ise kokulu bir sıvı üretirler.

Bazı insanlar niçin daha çok terlerler?

Bazı insanların ter bezleri, normalden daha fazla çalışır yani vücudu soğutmak için gerekli olan teri gereğinden fazla üretir. Bazı insanların ter bezleri normalden  4-5 kat fazla ter üretebilir.

Çok terlemek normal midir?

Hiçbir şekilde. Bu milyonlarca insanı etkileyen bir durumdur. Aslında her beş Amerika’lıdan biri aşırı terlemeden şikayetçi.

Çok terlediğimi nerden anlarım?

Aşağıdaki soruları evet olarak yanıtlarsanız miraDry prosedürü sizin için uygun olabilir.

• Koltukaltı terinizden utanç duyuyor musunuz?

• Koltukaltı teriniz günlük aktivitelerinize müdahale ediyor mu?

• Sık sık antiperspirantlar uyguluyor musunuz?

• Ter lekelerinizin görüneceğine dair endişeleniyor musunuz?

• Günde birden fazla kıyafet değiştiriyor musunuz?

• Ter izi göstermeyen kıyafetler giyer misiniz?

• Sürekli kıyafet kirletmekten hayal kırıklığına uğramıyor musunuz?

miraDry prosedürü nedir?

miraDry prosedürü, koltukaltı terini belirgin bir ölçüde azaltan güvenilir, klinik olarak kanıtlanmış, FDA onaylı bir çözümdür. Prosedür hızlı, kesiksizdir ve ofiste rahatlıkla uygulanabilir.

miraDry nasıl çalışır?

miraDry sistemi, koltukaltı ter bezlerinin bulunduğu bölgeye kontrollü bir biçimde elektromanyetik enerji verir, ter bezleri ısınarak elimine olur.

miraDry prosedürü sırasında ne olur?

Doktorunuz koltukaltı ter bezlerinizin bulunduğu bölgeleri baz alarak tedaviyi özelleştirir. Rahat etmeniz için bölge uyuşturulur. Doktorunuz miraDry el aparatını koltukaltınıza tutar ve ter bezlerine enerji iletir.

Prosedür ne kadar sürer?

Prosedür ortalama 1 saat sürer. Sonuçları maksimize etmek için 3 ay arayla iki seans önerilir.

Prosedür yara yapar mı?

Prosedür lokal anesteziyle yapıldığından hastalar genellikle az ağrı hissederler. Prosedür sırasında, insanlar genellikle basınç ve ısıyla birlikte ışık çekmesi hissederler. Nadiren sıcak noktalar hissedebilirsiniz fakat tolere edilebilecek derecededir. Hastalar tedavini rahatsızlık derecesini 1-10 skalasında 2. derece olarak nitelendirirler (10 en yüksek rahatsızlık derecesi).

miraDry diğer tedavilerden nasıl ayrılır?

Antiperspirant ve toksinler gibi alternatif tedaviler ter bezlerini geçici olarak devre dışı bırakır. Etkinliği arttırmak için sürekli olarak tedavi tekrarı gerekmektedir. Cerrahi işlemler ise risk taşımaktadır. miraDry prosedürü ise invaziv olmayan yöntemle kalıcı sonuçlar sağlar.

Prosedür sonrası ne olur?

Prosedür sonrası iyileşme süreci minimaldir. Doktorunuz muhtemelen reçetesiz ilaç ve birkaç gün boyunca buz torbası kullanmanızı önerecektir. Prosedür sonrası normal aktivite ve işinize dönebilir, birkaç gün içinde de egzersizlerinize başlayabilirsiniz.

Sonuçlar nasıldır?

İnsanların birçoğu belirgin ölçüde kalıcı sonuçlar görürler. Son yapılan klinik araştırmaya göre terde ortalama %82 azalma kaydedilmiştir. Tedavinin hemen sonrasında sonuçları görürsünüz. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Yan etkiler var mıdır?

Bölgesel ağrı ve şişlik normaldir, birkaç gün içerisinde bunlar yok olacaktır. Bazı insanlar koltukaltlarında geçici, kısa süreli farklı bir his duyabilirler. Potansiyel yan etkiler hakkında bilgi edinmek için miraDry doktorunuzla konuşmalısınız.

Koltukaltı ter bezleri tekrar oluşur mu?

Hayır. Elimine olan ter bezleri tekrar büyümezler

Sonuçlar kalıcı mıdır?

Evet! Çünkü ter bezleri tekrar büyümez ve dolayısıyla hastalar koltukaltı terinde belirgin bir azalma görürler.

Koltukaltı ter bezlerine ihtiyacım yok mudur?

Aslında hayır. Vücudunuzda 4 milyon ter bezleri vardır ve yalnızca %2’si koltukaltında bulunur. Bu %2’yi elimine etmek vücudunuzun işleyişini bozmaz.

miraDry prosedürü, vücudumun diğer bölgelerinde terlemenin artmasına sebep olur mu?

Hayır. Ter bezleri elimine olduktan sonra, o bölgedeki terlemeyi engellersiniz. Yani endişelenmeyin, vücudunuzun diğer bölgelerinde terleme artmayacaktır.

miraDry vücudun diğer bölgelerinde ter bezlerini yok eder mi?

Hayır. miraDry el, ayak, alın ve diz gibi vücudun diğer bölgelerinde kullanılamaz.

miraDry güvenilir midir?

Evet! miraDry prosedürü FDA onaylıdır. Binlerce hastada uygulanarak etkinliği ve güvenilirliği kanıtlanmıştır.

miraDry benim için uygun mudur?

Utanç verici koltukaltı teriniz varsa, antiperspirant kullanımı yaşamınıza müdahale ediyorsa, miraDry prosedürü için uygun bir adaysınız demektir. miraDry’ın sizin için uygun olup olmadığını anlayabilmek için doktorunuza danışın. Unutmayınız ki miraDry prosedürü 18 yaş üstü aşırı terleme hastaları için uygundur.